Delphicare

DelphiCare geneesmiddelendatabank

​​​​​​​​

​​​​​​DELPHICARE is een wetenschappelijke databank met informatie over Belgische en buitenlandse geneesmiddelen. DELPHICARE wordt gepubliceerd door CWOA, het Centrum Wetenschappelijke Ontwikkeling voor Apothekers van de Algemene Pharmaceutische Bond (APB).

DELPHICARE is in de eerste plaats bestemd voor apothekers en andere gezondheidswerkers (huisartsen, geneesheer-specialisten en verzorgingsinstellingen).

DELPHICARE kan geïntegreerd worden in het softwarepakket voor apothekers of artsen. Consulteer uw softwarehuis voor meer informatie hieromtrent.

DELPHICARE kan eveneens geraadpleegd worden op de PhIL-website (ga naar ​https://phil.apb.be/). Voor meer informatie i.v.m. de licenties (prijs en gebruiksvoorwaarden) kunt u contact opnemen met mevrouw Karin Haelvoet (02/285.42.71, karin.haelvoet@apb.be).

Bijkomende wetenschappelijke documentatie over DELPHICARE kan bekomen worden bij Laure Audiens (02/609.46.57), Pieter-Jan Verhulst (02/285.42.39), Kristin Van Wilderode (02/285.44.40), Martin Warnez (02/285.42.48), Laure Watelet (02/609.46.04), Anne-Pascale Verschuere (02/285.42.49) en Daniel Duh (02/285.42.65), of via volgend e-mailadres delphicare@apb.be.

 Voorstelling van de DelphiCare databank​​​​

Het DELPHICARE Team:

​Mevr. Laure Audiens, apotheker-redacteur (laure.audiens@apb.be)

Dhr. Daniel Duh, Apotheker-redacteur (daniel.duh@apb.be)

Mevr. Kristin Van Wilderode, Apotheker-redacteur (kristin.vanwilderode@apb.be)

Dhr. Pieter-Jan Verhulst, Apotheker-redacteur (pieter-jan.verhulst@apb.be)

Mevr. Anne-Pascale Verschuere, Apotheker-redacteur (anne-pascale.verschuere@apb.be)

Dhr. Martin Warnez, Diensthoofd (martin.warnez@apb.be)

Mevr. Laure Watelet, Apotheker-redacteur (laure.watelet@apb.be)

​​​

Dhr. Tom Henkens, Database Support Manager (tom.henkens@apb.be)

Mevr. Patricia Timmermans, Secretaresse (patricia.timmermans@apb.be)

Mevr. Myriam Hindricq, bibliotheekbeheer (library@apb.be)

De licenties worden beheerd door mevrouw Karin Haelvoet (karin.haelvoet@apb.be)


 

Onze Partners:

​​DELPHICARE wordt uitsluitend gefinancierd door de APB en zijn leden.

DELPHICARE wordt geïntegreerd in de softwareprogramma's voor de officina van volgende softwarehuizen: CORILUS, FARM@D, INFOFAR-DATA, iPHARMA, NEXTPHARM, OFFICINALL en SABCO.

DELPHICARE wordt geïntegreerd in de medische softwarepaketten van volgende softwarehuizen: CORILUS MEDICAL en HDMP.


Referenties van de wetenschappelijke gegevens en updates:​

De wetenschappelijke databank ABDATA (farmaceutische grondstoffen, internationale specialiteiten, geneesmiddeleninteracties).

Andere bronnen worden ter beschikking gesteld door de wetenschappelijke bibliotheek van APB:

  • Wetenschappelijke bijsluiters
  • De publicaties van het Belgisch Centrum voor Farmacotherapeutische Informatie (Gecommentarieerd Geneesmiddelenrepertorium, Folia Pharmacotherapeutica)
  • Wetenschappelijke databanken (Micromedex, Cochrane, UpToDate, Informatorium Medicamentorum, Cebam, Medline ​...)
  • Wetenschappelijke tijdschriften (Prescrire, Geneesmiddelenbulletin, Minerva - Tijdschrift voor Evidence Based Medecine, ...)

Updates

De databank wordt maandelijks bijgewerkt.


 

Toegang tot de PhIL website:

Om toegang te hebben moet u:​

  • Een APB-login toegang hebben

  • Geabonneerd zijn op DELPHICARE

Om toegang te verkrijgen gaat u als volgt te werk:

1.  U bent al gebruiker van de site en u bent geabonneerd op DelphiCare

  • Klik op "AANMELDEN".

2. U bent nog geen gebruiker van de site

  • Klik op "AANMELDEN" en kies de optie "Ik ben een nieuwe gebruiker".

  • Volg de stappen van de procedure voor het bekomen van een toegang. U kan in het veld "Commentaar" uw aanvraag voor een abonnement op DelphiCare doen. Klik hier voor de abonnementsvoorwaarden (APB-leden / Niet-APB leden).

Indien u uw login en/of paswoord vergeten bent: klik op "Paswoord vergeten?"​

Bij toegangsproblemen: contacteer customer@apb.be.


  • © Copyright 2021
  • Algemene Pharmaceutische Bond
  • All rights reserved
  • Disclaimer